Tronditet bregdeti shqiptar, gjendet papritur një minë 500 kg


Një ngjarje e papritur ka ndodhur në Vlorë, mbrëmjen e sotme, ku u gjend një minë rreth 10 milje larg bregut të Sazanit.

Nga raportet e para mësohet se mina peshon rreth 500 kilogram, dhe se është gjendur nga anija "Mikaela".
Raportohet se ajo i përket Luftës së Dytë Botërore.
Menjëherë pas zbulimit të minës, peshkarexha është ankoruar në Vlorë, së bashku me armën e rrezikshme.
Më pas ata kanë njoftuar policinë, po ashtu janë njoftuar edhe Forcat e Armatosura të cilat priten të kryejnë veprimet e çaktivizimit të saj.
Mina momentalisht gjendet në thellësi të detit.
57-vjeçari David Allen Turpin dhe bashkëshortja e tij 49-vjeçare, Louise Anna Turpin, janë arrestuar


Një këngëtar shqiptar është arrestuar ditën e djeshme në prag të një koncerti në Itali. Në pranga ka rënë Ëngjëll Krifa,


Policia bashkiake, e veçanërisht ajo e Tiranës, vijon raprezaljen e saj me të gjithë të pafuqishmit e kryeqytetit, të cilët dalin

Comments