Djali i Ruçit me kanabis e armë/ Prokurores që e shpëtoi nga burgu i ndodh mrekullia


Ndoshta jo të gjithë e mbajnë mend se djali i kreut të Kuvendit Gramoz Ruçit është akuzuar para disa vitesh prodhim dhe trafikim të lëndëve narkotike.

Tanimë, prokurorja që liroi Ledio Ruçin nga akuzat për drogë, ka marrë "surprizën e jetës së saj".

Me vendim të Arta Markut, Donika Prela u vu në krye të Prokurorisë së Durrësit, duke zëvëndesuar kështu Agron Gjanën.


Prela fitoi një vemendje të jashtëzakonshme, kur e shpalli të paligjshëm arrestimin e djalit të Gramoz Ruçit.

Theksojmë se më 27 janar, të vitit 2012 makina me targat zyrtare te familjes Ruçi u ndal në një postbllok të policisë së Durrësit.


Pas kontrollit në këtë makinë, djali i kryetarit të sotëm të Kuvendit u kap me kanabis dhe një armë sportive me dylbi.
Por prokurorja që sapo u emërua në krye të Durrësit, e shpalli këtë kontroll të paligjshëm dhe hodhi poshtë akuzat se Ledio Ruçi ishte autor i veprës penale të prodhimit dhe trafikimit të drogës.

Fundjava në Shqipëri festohet më shumë nga bastexhinjtë, pasi ndeshjet të shtunën dhe të dielën janë me shumicë dhe


Në vetëm tre javë, katër pornostare kanë gjetur vdekjen ndërsa arsyeja ka mbetur ende mister për disa prej tyre. Olivia Nova, August Ames,


Deklarata e Eliza Dushkut se ishte përdhunuar që 12 vjeçe ka tronditur jo vetëm shqiptarët por mbarë Hollivudin si dhe fansat e saj nga mbarë bota.

Comments