Paracetamol me virus vdekjeprurës në Shqipëri? Vjen reagimi zyrtar: E vërteta e postimit


Lajmi se një paracetamol vdekjeprurës po qarkullon në vendin tonë bëri një bujë të madhe ditën e sotme, duke përhapur panik te njerëzit.

Njoftimi që vazhdon ende të qarkullojë, thotë se parcetamoli P/500 përmban virus vdekjeprurës.
Mirëpo, Urdhri i Farmacistëve të Shqiperisë dhe Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore thonë se ky është një lajm i rremë.
Ata konfirmojnë se:
Asgje te vertete nuk ka mbi gjoja “rrezikun” qe vjen nga perdorimi i paracetamolit. Dhe perkatesisht Paracetamolit P500 te firmes Apex i cili nuk qarkullon ne tregun tone! Postimi qe eshte bere viral ne rrjetet sociale eshte thjeshte “Fake News”!”
Njoftimi i plotë mbi rrezikun e paracetamolit:
Kini kujdes dhe mos e përdorni paracetamolin në të cilin shkruhet P / 500. Ky është një paracetmol i ri, me një ngjyrë shumë të bardhë dhe të shndritshme, për të cilin doktorët kanë dëshmuar se e përmban virusin ‘Machupo’, i cili konsiderohet si njëri nga viruset më të rrezikshme në botë me një shkallë të lartë të vdekjes”.Fundjava në Shqipëri festohet më shumë nga bastexhinjtë, pasi ndeshjet të shtunën dhe të dielën janë me shumicë dhe


Në vetëm tre javë, katër pornostare kanë gjetur vdekjen ndërsa arsyeja ka mbetur ende mister për disa prej tyre. Olivia Nova, August Ames,


Deklarata e Eliza Dushkut se ishte përdhunuar që 12 vjeçe ka tronditur jo vetëm shqiptarët por mbarë Hollivudin si dhe fansat e saj nga mbarë bota.

Comments