Vogëlushja rrëmbehet dhe përdhunohet për vdekje, i gjithë qyteti "në këmbë"


Përdhunimi për vdekjeje i një vogëlusheje ka ngritur në këmbë një qytet të tërë në Pakistan, pak pasi trupi i saj u gjet në kazanin e plehrave.

Dy protestues kanë vdekur pas shpërthimit të trazirave dhe tubimeve në qytetin e Kasurit, ndërkohë që banorët i kërkojnë policisë të mbrojë fëmijët.
Trupi i Zainabas, një vogëlusheje shtatëvjeçare, u gjet në një kosh mbeturinash të martën, disa ditë pasi prindërit e saj ngritën alarmin se ishte zhdukur.


Policia bën të ditur se e vogla ishte përdhunuar dhe mbytur.
Ndërkohë demonstruesit e zemëruar deklarojnë se autoritetet po bëjnë pak për të frenuar vrullin e rrëmbimeve, sulmeve seksuale dhe vrasjeve.
Policia nga ana tjetër thotë se ka pasur 12 vrasje të ngjashme në dy vitet e fundit.
Por vrasja e Zainabas ka shkaktuar zemërim në mbarë botën, pasi shumë aktorë të njohur po kërkojnë që ushtria të ofrojë mbështetje për banorët.

Fundjava në Shqipëri festohet më shumë nga bastexhinjtë, pasi ndeshjet të shtunën dhe të dielën janë me shumicë dhe


Në vetëm tre javë, katër pornostare kanë gjetur vdekjen ndërsa arsyeja ka mbetur ende mister për disa prej tyre. Olivia Nova, August Ames,


Deklarata e Eliza Dushkut se ishte përdhunuar që 12 vjeçe ka tronditur jo vetëm shqiptarët por mbarë Hollivudin si dhe fansat e saj nga mbarë bota.

Comments