“Çmendet” moti, nuk do ta besoni çfarë na pret këtë javë


Moti duket se do të na vazhdojë të na surprizojë për ditët në vijim. Edhe pse jemi në janar, duket se do përjetojmë temperaturat e stinës së pranverës.

Ditën e sotme ka qenë shumë ngrohtë dhe moti i tillë do vijojë edhe për nesër e në ditët e para të kësaj jave.
Të paktën kështu bën me dije “Metoalb”, ku njofton se maksimumi në zonat malore do të ngjitet mbi 14°C ndërsa maksimumi në ultësirën perëndimore, do ngjitet mbi 22°C.
MOTI NE VIJIM:
E hëna dhe e marta do të vijojnë në kushtet e kthjellimeve të alternuara me vranësira të shpeshta por nuk priten reshje në territor. Temperaturat e ajrit SOT kanë shënuar maksimalisht 19.9°C në zonat Jugperëndimore; por edhe e hëna dhe e marta, sjellin rritje të lehta të temperaturave si gjatë orëve të mëngjesit ashtu edhe në mesditë duke bërë që maksimumi në zonat malore të ngjitet mbi 14°C ndërsa maksimumi në ultësirën perëndimore, do ngjitet mbi 22°C.Fundjava në Shqipëri festohet më shumë nga bastexhinjtë, pasi ndeshjet të shtunën dhe të dielën janë me shumicë dhe


Në vetëm tre javë, katër pornostare kanë gjetur vdekjen ndërsa arsyeja ka mbetur ende mister për disa prej tyre. Olivia Nova, August Ames,


Deklarata e Eliza Dushkut se ishte përdhunuar që 12 vjeçe ka tronditur jo vetëm shqiptarët por mbarë Hollivudin si dhe fansat e saj nga mbarë bota.

Comments